ЕКОНОМСКА ТРИБИНА У ЕКОНОМСКОЈ ШКОЛИ одржана дана 21.11.2024. године
У циљу јачања предузетничког духа и развоја нашег града Кикинде, Регионални центар за друштвено-економски развој – Банат и Економско трговинска школа, уз подршку Министарства привреде и Развојне агенције Србије, организовали су обуку намењену потенцијалним (будућим) предузетницима. Радионицу је водио Дејан Ненадовић испред Регионалног центра за друштвено економски развој Банат, а сам организациони део посла је био урађен од стране наставника економске групе предмета Дубравке Варађанин и Станислава Завишин.
Овакве и сличне радионице у Економској школи организујемо већ низ година и увек су биле намењене нашим матурантима економског усмерења који свакако имају највеће знање и капацитете за овакав начин рада.
Добробит од оваквог предавања је вишеструка. Прво за наше ученике завршног разреда је то одлична прилика да се припреме за евентуално будуће покретање сопственог бизниса. Друго за Економску школу школу је добро то што оваквом радионицом показује да је главни покретач стварања младих предузетника у нашем граду. И треће, добробит за нашу Кикинду је тај што су нам потребни предузетници који носе развој привреде и доприносе укупно већем запошљавању свих грађана.
Оно што је посебно битно, а што ову радионицу разликује у односу на многе друге, је то да ће наши ученици након овог предавања добити акредитовано Уверење о завршеној обуци од стране Министарства привреде. После дипломе коју ученици добијају након завршетка школовања ово је други докуменат по снази и свакако најзначајнији са практичне стране. Са таквим Уверењем ученици након завршетка школовања уколико се одлуче да отворе одређену фирму и покрену сопствени посао могу конкурисати код државних фондова и Националне службе запошљавање за бесповратна новчана средства. Наиме, код ових установа је ово Уверење један од обавезних докумената који кандидат треба да има да би остварио права на бесповратна средства. Напомињем да Република Србије сада као и у наредном периоду даје значајна средства за старт уп компаније и оне који планирају да отворе фирму, а распон новчаних средстава иде и до 6.000.000 динара.
На крају желимо посебно да истакнемо да су се сви ученици одазвали у максималном броју на добровољној основи овој радионици, а све у жељи да добију знање за будуће предузетничке активности.