Дан сећања на Доситеја Обрадовића, просветитеља и првог српског министра просвете

По препоруци Министарства просвете, науке и технолошког развоја, а и по традицији рада професорки српског језика и књижевности у Економско-трговинској школи, обележен је 11.4.2022. још један значајан дан – Дан Доситеја Обрадовића.

Професорке Љубица Колунџић и Душица Јованов посветиле су час овом великану историје српске књижевности, просветитељу, борцу за српски народ и српски језик.

Ученици су такође погледали и видео запис о овом великану како би употпунили слику о значају просветитељске борбе.

Своју креативност су показали ученици из 2.1, Игор Малетин и Никола Попов, који су, на предлог професорке Душице Јованов, израдили пано.