13.12.2023. ученици 4.2,  заједно са професорицом Иваном Којић, су имали прилику да присуствују предавању професора доктора Дејана Ерића, декана Београдске банкарске академије, на тему „Како до повољних извора финансирања пословања“, у просторијама Регионалне привредне коморе Севернобанатског управног округа.

Проф. др  Дејан Ерић је изузетно цењен у својој струци, тако да је било изузетно задовољство чути како актуелна збивања на светском нивоу (пост-ковид, украјинска криза, ратни сукоби, раст цена енергије и сировина, повећање каматних стопа…) утичу на финансирање пословања привредних субјеката у Републици Србији,  како пронаћи што повољније изворе финансирања и што успешније аплицирати за њих.

Матуранти наше школе су, на тај начин, надградили своја знања из економије и чули информације које ће им сигурно користити након завршетка школе.

Извештај поднела, Ивана Којић