У петак, 3. новембра 2023. године, у великој сали Културног центра у Кикинди одржана  је промоција романа  „У раљама смрти“, аутора  Уроша Микулића.  О овом роману осим аутора говорио је и писац за децу и илустратор Горан Новаков који је посебно издвојио значајан књижевни потенцијал овог младог ствараоца.

Говорећи о својој инспирацији, млади аутор Урош Микулић, иначе ученик трећег разреда Гимназије „Лаза Костић“ у Новом Саду, објаснио је да у свом стварању увек трага за истином, а да инспирацију проналази, пре свега, у људима из своје околине.

Роман „У раљама смрти“ говори о истинитом догађају из 1998. године који се одиграо у пишчевом родном месту Липару и представља причу о једном времену и генерацији која је тих година одрастала и била сведок невероватних обрта и искушења.

Промоцији овог занимљивог романа присуствовали су и ученици наше школе из одељења 1.3 2.2, и  3.1  као и њихови професори: Наташа Крстић, Горан Бошњак и Љубица Колунџић.

У Кикинди,

3.11.2023. године