У четвртак, 11.4.2024. године, у Народном позоришту свечано је обележен Дан Економско-трговинске школе и 76 година њеног постојања и рада.

Овај значајан датум означава још једну годину преданости у раду, постављања и остваривања високих циљева, постизања сјајних резултата, квалитета, креативности и хуманости наших запослених и ученика. Наше амбиције и жеље увећавају се сваке године, јер овај позив подразумева вечиту жељу за новим знањем и вештинама.

Директор Роберт Вуњак обратио се члановима Градског већа, директорима основних и средњих школа, пословним партнерима, запосленима, родитељима и ученицима изразивши велику захвалност што су својим присуством увеличали нашу прославу.

Разноврстан програм, под називом „Место где се снови претварају у постигнућа“, показао је да Економско-трговинска школа негује не само стручност, него и креативност, таленте и свестраност ученика.

Ученици су кроз беседу, глуму и певање показали колико је лако да снови постану остварени циљеви, само ако се то снажно жели и предано ради.

Приказ фотографија (по избору професорке Љубице Колунџић) некадашњих времена, успеха на такмичењима, секција, колектива и ученика изазвао је сентименталност у нама.

Беседнице су упечатљиво пренеле публици своје ставове и поруке кроз беседе.

Глумци су на маестралан начин забавили и насмејали публику сценско- филмском креацијом „Лајање на звезде на наш начин“ и подсетили на нека давна времена у школским клупама.

Хор је својим талентованим певањем изазвао весеље присутних и многи су и запевали речи познатих песама.

Да цео програм буде технички беспрекорно изведен, побринуо се професор Милан Калембер.

Сви учесници су били награђени гласним аплаузом и осмеси на лицима били су показатељи да је публика уживала у програму, а многе поруке с утисцима после приредбе биле су додатна похвала нашем вредном раду.

После приредбе гостима су своје вештине показали и ученици угоститељско- куварског профила (1.3, 1.4, 2.3, 2.4 и 3.4) уз менторе:, Данета Цветићанина, Ану Шогоров, Милана Малетића и Душка Вокића.

Посебну похвалу заслужују учесници у програму: Драмска секција:

Дејана Шевић, 4.1

Дочек гостију:

Невена Парабуцки, 4.1

Нина Радак, 4.1 Сташа Караџин, 4.1 и Јована Ђомпарин, 4.1

Професори: Мирјана Секулин, Татјана Караћ-Јесић и Станислав Завишин.