Дана 21. марта 2024. године, Економско-трговинска школа, у сарадњи са кикиндским Секретаријатом за заштиту животне средине, пољопривреду и рурални развој и расадником „Доријат“, придружила се регионалној еколошкој акцији „Зелена РеГенерација“. Ову акцију подржало је Министарство просвете и Министарство омладине и туризма.

Зелена иницијатива има за циљ да подигне свест о важности очувања животне средине међу младима и да допринесе стварању чистијег и здравијег окружења.

Ученици Економско-трговинске школе су учествовали у акцији садњом дрвећа у нашој локалној средини, тачније- у самом центру града. Овом акцијом ученици су се прикључили стварању позитивних промена у свом  окружењу, придружи се и ти!